Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Od 15 maja br.  Zarząd Transportu Miejskiego przywraca funkcję tzw. „ciepłego guzika”, czyli możliwości indywidualnego otwierania drzwi autobusu przez pasażerów. Przez kilka miesięcy funkcja ta była zawieszona ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Drzwi do autobusu były otwierane wyłącznie przez kierowcę. 

Dodatkowo, od połowy maja zwiększony zostaje limit pasażerów mogących jednocześnie podróżować autobusem - do 50% wszystkich dostępnych miejsc w pojeździe.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Już niebawem rozpocznie się Podkarpacki Festiwal Nauki w G2A Arena

RZESZÓW. Podkarpacki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 20-21 września 2019 na G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

Rzeszów

Wystartowały dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie otworzył linie do Stobiernej i Łąki.

Rzeszów

21,3 mln zł na rozbudowę dróg trafiło do gmin z powiatu rzeszowskiego

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogi gminne i powiatowe powędruje łącznie 310 mln zł. 

Rzeszów

Otwarto nową przechodnie Centrum Medycznego „Medyk”. W sobotę bezpłatne badania [FOTO]

RZESZÓW. Już od dwóch tygodniu funkcjonuje nowa placówka Centrum Medycznego „Medyk”. 

Rzeszów

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania

RZESZÓW.  Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem z korkami upatruje w kierowcach ociągających się przy opuszczaniu skrzyżowania.

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Reklama