Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

Dodano: 26.08.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już od 2 września wszystkie kursy busów „Marcel” obsługujące trasy województwa podkarpackiego będą miały nowy przystanek początkowy.

O przenosiny busów firmy „Marcel” już w ubiegłym roku zabiegał prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc: „Mam skargi od ludzi, że urąga to miastu. Jest dworzec wybudowany i z tego dworca mają korzystać”.

Zmiana przystanku początkowego w Rzeszowie wejdzie w życie od 2 września br., o czym informował przewoźnik za pośrednictwem konta na facebooku: „2 września przenosimy się z busami na Dworzec Podmiejski w Rzeszowie! Nie będziemy już odjeżdżać spod Europy” – czytamy.

Przypomnijmy, że zmiana w dużym stopniu dotyczy kursów, jakie „Marcel” wykonuje na terenie województwa podkarpackiego. Linie obsługujące relację poza Podkarpacie już od ubiegłego roku odjeżdżają właśnie z Dworca Lokalnego.

Odjazdy z ul. Kasprowicza dotyczyć będą zatem linii do Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Krosna, Dębicy, Krakowa, Lublina, Jasła oraz Sanoka.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Reklama