Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Znamy datę rozpoczęcia przebudowy wiaduktu nad ul. Batorego. Miasto planuje poszerzenie jezdni

Dodano: 11.03.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKP PLK rozpoczęcie prac związanych z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego planuje w lipcu. Miejski Zarząd Dróg chce poszerzyć jezdnie do trzech pasów ruchu oraz stworzyć chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Długo wyczekiwana przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego wreszcie dojdzie do skutku, gdyż w lipcu br. PKP PLK planuje rozpoczęcie prac, które potrwają ok. 13 miesięcy.

„Prace PLK obejmą rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego. Przebudowa potrwa ok. 13 miesięcy. Po 10 miesiącach, Miejski Zarząd Dróg, będzie miał możliwość rozpoczęcia przebudowy drogi pod obiektem” - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiemy również, że droga o której mowa ma zostać poszerzona do trzech pasów ruchu. Miejski Zarząd Dróg planuje również stworzyć po jednej stronie chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przypomnijmy, że aktualnie ruch w tamtym regionie odbywa się wahadłowo.
„Jezdnia poszerzona zostanie do trzech pasów ruchu. Powstanie również po jednej stronie chodnik i ścieżka rowerowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.
Reklama
O ile te dwie inwestycje zmierzają ku polepszeniu komunikacji w tamtym regionie, to sprawą problematyczną wydaje się być dostępność drogi dla kierowców w czasie remontu. Dorota Szalacha z PKP PLK informuje, że „podczas prac, droga pod obiektem będzie wyłączona z ruchu”, natomiast w biurze prasowym Urzędu Miasta słyszymy, że ”trwają ustalenia w tej sprawie”.

Przypomnijmy, że przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego jest częścią inwestycji PLK, którą rozpoczęto w lipcu 2018 r.. Obejmuje ona - oprócz wiaduktu - przebudowę stacji Rzeszów Główny, budowę dodatkowego przystanku Rzeszów Zachodni, przebudowę  trzech mostów przy ul. Al. Wyzwolenia i przejazdu przy ul. M. Konopnickiej. Cała inwestycja realizowana jest za 205 mln zł netto w ramach Krajowego Programu Kolejowego.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkaniec Rzeszowa stracił 50 tys. zł. Myślał, że rozmawia z pracownikiem banku

RZESZÓW. 24-letni mieszkaniec Rzeszowa został oszukany przez osobę podającą się za pracownika banku. Mężczyzna stracił swoje oszczędności w wysokości 50 tys. zł.

Rzeszów

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Prezydentem Rzeszowa na kolejną, tym razem pełną kadencję został Konrad Fijołek.

Rzeszów

Policjanci kontrolowali kierowców w Rzeszowie przy użyciu drona

RZESZÓW. 14 wykroczeń ujawnili policjanci ruchu drogowego z rzeszowskiej komendy podczas działań prowadzonych przy użyciu drona.

Rzeszów

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

​RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rzeszowie. Nowy SOR powstaje w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. Jego budowa jest już na...

Rzeszów

Postęp prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca, firma OBO Polska, kontynuuje roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Układane są m.in. płyty i kostka granitowa. W zeszłym tygodniu na plac budowy...

Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.

Rzeszów

Niewybuch w rejonie placu zabaw przy ul. Gromskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie natrafiono na niebezpieczny ładunek. Jego usunięciem zajęli się saperzy.

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Reklama