Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

Dodano: 11.03.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Konsultacje przeprowadzono w dniach 8 – 28 lutego 2021 r. Dotyczyły przyłączenia do Rzeszowa: części sołectwa Racławówka z gminy Boguchwała, sołectwa Kielanówka z gminy Boguchwała oraz sołectwa Malawa z gminy Krasne.

Za przyłączeniem do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Racławówka opowiedziało się blisko 86% ankietowanych; przeciwko było niecałe 4%, natomiast około 10% respondentów wstrzymało się od głosu.

Podobne wyniki uzyskano w odpowiedzi na pytanie „Czy jesteś za zmianą granic Rzeszowa, polegającą na włączeniu do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Malawa z Gminy Krasne”. „Za” opowiedziało się ponad 86% ankietowanych; przeciwko było nieco ponad 4% ankietowanych, natomiast ponad 9% wstrzymało się od głosu.
Reklama
88% ankietowanych udzieliło odpowiedzi „Jestem za” na pytanie o przyłączenie do Rzeszowa obszaru sołectwa Kielanówka, 4.1% było przeciw; blisko 7,5% ankietowanych wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały w sprawie zmiany granic zostanie skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa, która odbędzie się pod koniec marca. Jeśli radni przyjmą ten projekt, miasto przygotuje wniosek o zmianę granic, który zostanie złożony u wojewody podkarpackiego. Wojewoda, po zaopiniowaniu wniosku, przekaże go do Warszawy. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic podejmie Rada Ministrów do końca lipca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Reklama