Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

Dodano: 06.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Linie „0A" i „0B" — czyli popularne „koła" — będą jeździć co około 15 minut w godzinach od 16.00 do 4.00. Z kolei autobusy nocne „N1", „N2" i „N3" pojadą co około 30 minut między godziną 20.00 a 4.00.

Na kursach dodatkowych obowiązują standardowe ceny biletów. Ważne pozostają wszystkie bilety okresowe oraz uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Dodatkowe kursy mają ułatwić dojazd na teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej i powrót do domu po koncertach — także w godzinach nocnych, gdy regularne linie kursują rzadziej.

Reklama

31. Rzeszowskie Juwenalia

Juwenalia to najważniejsze studenckie święto w mieście i jednocześnie festiwal, który zyskał renomę w całym kraju. Wydarzenie, organizowane przez Politechnikę Rzeszowską we współpracy z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą, potrwa dwa dni.

W line-upie znaleźli się m.in. Dżem, Lady Pank, Myslovitz, Strachy na Lachy, Pezet, PRO8L3M i Enej. Koncerty będą odbywać się równolegle na czterech scenach o różnym charakterze — od dużych radiowych przebojów, przez rap, po imprezową scenę Bunkier i debiutującą w tym roku Scenę IV, pomyślaną jako przestrzeń wyciszenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Reklama