Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Niepokonani - wyjątkowy koncert charytatywny w Rzeszowie. Na scenie polscy i ukraińscy artyści

Dodano: 07.11.2022 r. / ViC

20 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz ofiar wojny oraz dzieci, sportowców i artystów z niepełnosprawnościami. Na jednej scenie wystąpią polscy i ukraińscy artyści. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – PIERSI oraz Stowarzyszenie Folkowisko.

- Po dwóch, bardzo udanych koncertach w Opolu, na których zebraliśmy ponad dwieście tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Fundacji, postanowiliśmy zorganizować taki koncert w Rzeszowie, w moim rodzinnym mieście – mówi lider zespołu Piersi, Adam Asanov.

Koncert „Niepokonani” odbędzie się w niedzielę, 20 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w hali Podpromie.  Na scenie zobaczymy i usłyszmy gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej takie jak: Piersi, Sławomir, Golec Uorkiestra, Future Folk, DOC, Czadoman, May, Łzy, Emilia Szybiak. Nie zabraknie również ukraińskiego akcentu -  wystąpią również folkowo rockowy Joryj Kloc oraz energetyczny Luiku.

Jedną z artystek, która pojawi się na scenie, jest ośmioletnia, nękana chorobami  Zuzia Kapral – dziewczynka z Poznania, którą zespół Piersi poznał na jednej z licznie granych przez siebie imprez charytatywnych, a ich wspólny występ odmienił życie dziewczynki, która odzyskała wiarę w siebie i chęć do walki z chorobą. Zuzia nagrała wraz z zespołem Piersi piosenkę i teledysk ku pokrzepieniu serc walczącego o wolność narodu Ukraińskiego pt. „Zza wolnością gnaj”.

Celem koncertu będzie zebranie środków dla Centrum Rehabilitacji we Lwowie. Zebrane środki pomogą wybudować oddział protezowy dla ofiar wojny w Ukrainie.

Artyści biorący udział w wydarzeniu, zrzekli się całkowicie honorariów oraz zwrotów kosztów podróży.

Honorowy patronat nad koncertem objął prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Honorowym Ambasadorem wydarzenia jest mistrz olimpijski - Rafał Wilk.

Bilety na koncert można zakupić za stronie: https://www.ticketmaster.pl/event/koncert-charytatywny-niepokonani-rzeszow-2022-bilety/26453

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Cezary Jurkiewicz z nowym programem przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Jurkiewicz, jeden z popularniejszych w Polsce stand-uperów, już wkrótce rusza w trasę promującą nowy program. Jednym z przystanków będzie Rzeszów. Komik wystąpi u nas w połowie lutego.

Aktualności

Wernisaż wystawy „Czas pogodnego piękna” z okazji jubileuszu 80-lecia Wacława Kochanowicza

W najbliższą sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – jubileusz 80-lecia urodzin Wacława Kochanowicza, wybitnego malarza związanego z Podkarpaciem. Towarzyszący uroczystości wernisaż „Czas pogodnego piękna”...

Aktualności

Laureat Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Rzeszowie. W programie m.in. Bach i Schubert na cztery ręce

1 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się recital Philippe Giusiano, zdobywcy lauru na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Aktualności

Bandoska, szałamaistki i mażoretki wystąpią na Zimowym Koncercie w WDK

Szykuje się gratka dla miłośników muzyki, tańca i tradycji. Pod koniec stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy Koncert Zimowy. Na scenie zaprezentują się trzy zespoły artystyczne z WDK.

Aktualności

Finisaż wystawy "Galeria Jednego Zdjęcia 2024-2025"

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na finisaż wystawy „Galeria Jednego Zdjęcia 2024–2025”, który odbędzie się 30 stycznia 2026 roku w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie o godz. 18:00.

Aktualności

Wielki Koncert Świątecznej Pomocy w Rzeszowie

Cztery zespoły zagrają podczas trzeciej edycji Wielkiego Koncertu Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się 24 stycznia w klubie Pod Palmą. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz WOŚP.

Aktualności

Dofinansowanie dla Muzeum Dobranocek na konserwację kultowych lalek

50 tys. zł dofinansowania z MKiDN otrzymało Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na konserwację lalek filmowych z serialu „Trzy Misie”.

Aktualności

Rockowa noc from the Basement „po rzeszowsku”. Znamy line-up drugiego koncertu

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie zapowiedzieli trzeci w tym roku koncert w ramach cyklu „Rockowa Noc from the Basement”. W lutym w rzeszowskich podziemiach zaprezentują się trzy rzeszowskie zespoły.

Reklama