W piątek (6.09) w Rzeszowie odbędzie się koncert finałowy Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Wydarzenie zaplanowano na rzeszowskim Rynku. Oprócz muzyki, przewidziano również szereg atrakcji.
Program festiwalu:
15:00 - 17:00 - Zespół Pieśni i Tańca „Bandoska”, Studio Artystyczne „Bella Arte”, artyści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Kraina Uśmiechu” z Rzeszowa, Agata Widlarz
17:00 - Chór Służb Mundurowych w Rzeszowie, Chór Męski Resonantae, Podkarpacki Kwintet Akordeonowy „Ambitus V” wraz z solistami: Bartłomiejem Piwowarem, Jakubem Piętą, Maciejem Piotrowskim pod dyrekcją Anny Marek - Kamińskiej. Na fortepianie zagra Ryszard Pich.
17:45 - oficjalne otwarcie
18:00 - Marcin Wyrostek z Zespołem & Alternative Quartet
Podczas festiwalu będzie także możliwość rozmowy z gośmi specjalnymim, m.in.: Marcinem Hermanowiczem -  pasjonatem górskich wycieczek z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich oraz Piotrem Ćwierzem - członkiem Ośrodka Wsparcia i Testów z Krakowa i Gorlic. 
W trakcie koncertu finałowego na płycie rynku odbędzie się kiermasz warsztatów terapii zajęciowej z całego województwa.
Wystawy towarzyszące wydarzeniu:
Wystawa „Piękno tkwi w różnorodności” Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie prezentowana w Sali Turkus WDK i Galerii na II Piętrze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, czynna od 3 września do 30 września b.r.
Wystawa „Drogę do wolności zaczyna się od siebie”, Rynek Główny w Rzeszowie, 6 września 2024 r. - wystawa zdjęć Magdaleny Ciołek założycielki Grupy Inicjatyw Społecznych Nietuzinkowa Rzeczywistość.
Wystawa „Wiszące ogrody” - twórczość osób niepełnosprawnych, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu, prezentowana w sali wystawowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
 
                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                        ![Breakout Days 2025. Na 3 dni Rzeszów zmieni się w „stolicę bluesa” [PROGRAM]](/image/c/800/520/news/20250911/breakout-festiwal.jpg) 
                                         
                                         
                                         
                                         
                                        ![Ważny krok w kierunku realizacji kolejnej strategicznej inwestycji w Jasionce [WIZUALIZACJE]](/image/c/800/520/news/20251030/RZE__Feniks_brama_1.jpg) 
                                        ![Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]](/image/c/800/520/news/20251029/melexem.jpg) 
                                        ![Budowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Sieciecha w Rzeszowie [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251028/sieciecha-01.jpg) 
                                ![Wisłokostrada - nowe zdjęcia z budowy [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251023/wislokostrada-04.jpg) 
                                 
                                         
                                         
                                         
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                             
                             
                             
                            
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz