Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Rzeszowska Jesień Muzyczna na półmetku. Przed nami jeszcze 3 koncerty

Dodano: /

W stolicy Podkarpacia trwa VIII edycja festiwalu Rzeszowska Jesień Muzyczna organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny.

W ramach tegorocznej Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej zaplanowano 6 wyjątkowych koncertów kameralnych w kilku lokalizacjach na terenie miasta: w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego, Kościele oo. Dominikanów oraz Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Połowa już za nami. Kogo jeszcze usłyszymy w ramach trwającego festiwalu?

W sobotę, 26 października w kościele oo. Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 15 wystąpi zespół kameralny Extra Sounds Ensemble w składzie: Alicja Śmietana – lider, skrzypce, Katarzyna Budnik – altówka. W programie utwory W.A. Mozarta (arr. A. Śmietana) oraz A. Dvoraka. Początek o godz. 19:00.

Tydzień później, 2 listopada w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego zabrzmią utwory J. Brahmsa, które usłyszmy w wykonaniu: Dorota Szczepańska – sopran, Hanna Hipp – mezzosopran, Karol Kozłowski – tenor, Łukasz Hajduczenia – baryton, Zarębski Piano Duo: Grzegorz Mania – fortepian, Piotr Różański – fortepian. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Na zakończenie festiwalu publiczność będzie mogła posłuchać muzyki Beethovena i Brahmsa oraz prawykonania utworu M. Zdunika.
Podczas koncertu, który odbędzie się 3 listopada w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego, wystąpią: Szymon Nehring – fortepian, Jakub Jakowicz – skrzypce, Marcin Zdunik – wiolonczela. Start o godz. 18:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kolejny sukces spektaklu "Lwów nie oddamy"

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odniósł kolejny sukces. Spektakl "Lwów nie oddamy" w reż. Katarzyny Szyngiery wziął udział w festiwalu Boska Komedia w Krakowie.

Aktualności

Trzy przedpremiery podczas Sylwestra w kinie Zorza

Kino Zorza jak co roku zaprasza na niesamowity wieczór, podczas którego przywitacie Nowy Rok z trzema filmami wyświetlanymi przedpremierowo.

Aktualności

Grad złotych medali dla zespołu "Uśmiech" z MDK

Dwukrotne Grand Prix dla zespołu "Uśmiech" podczas Grand Prix Polski Dance – Września 2019

Aktualności

Nela Mała Reporterka spotka się z czytelnikami. Specjalnie otworzą Galerię wcześniej

„Nela w krainie orek” to najnowsza książka Neli Małej Reporterki. Z okazji jej premiery, Autorka spotka się z czytelnikami w Empiku w Galerii Rzeszów, już w sobotę, 14 grudnia.

Aktualności

ENEMEF: Maraton Gwiezdnych Wojen z premierą nowej części

20 grudnia w Multikinie odbędzie się Maraton Gwiezdnych Wojen z premierą najnowszej części.

Reklama