Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Na Podkarpaciu powstaną dwa nowe mosty

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. 439 mln zł przeznaczy Ministerstwo Infrastruktury na modernizację dróg krajowych. Będzie to łącznie 11 programów, z których dwa będą realizowane na Podkarpaciu.

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 programów inwestycji dla zadań drogowych. W ramach inwestycji w województwie podkarpackim powstaną dwa nowe mosty: przez potok Słony w miejscowości Brzostek w ciągu drogi krajowej nr 73 oraz przez potok Budzianka w ciągu drogi krajowej nr 73 w miejscowości Bukowa.

Obydwa mosty będą dostosowane do nośności nawierzchni do 11,5 kN/oś. Przy mostach powstaną dojazdy, jak również obustronne chodniki na mostach i dojazdach. Obiekty mają być gotowe w 2023 roku.

Pozostałe zadania z programów będą realizowane w województwach: lubuskim, dolnośląskim, mazowieckim, śląskim i małopolskim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Trwają prace budowlane na obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Prace na ww. odcinku rozpoczęły się 13 maja 2019 roku.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 coraz bliżej realizacji

PODKARPACIE. Zakończenie robót planowane jest w II kwartale 2022 r.

Podkarpacie

Zanieczyszczenie wody przepływającej przez zaporę w Sieniawie

PODKARPACIE. Wody Polskie informują, że sytuacja jest już opanowana.

Podkarpacie

Raport z budowy obwodnicy Sanoka. Zakończenie planują na koniec bieżącego roku [FOTO]

SANOK. Zaawansowanie wszystkich prac wynosi ok. 86%, w tym robót drogowych 76,5%, mostowych 87%, a branżowych 70%.

Podkarpacie

Mieleckie Black Hawki z nowym uzbrojeniem. Mowa m.in. o pociskach powietrze-ziemia [FOTO]

MIELEC. PZL Mielec zaprezentował system uzbrojenia śmigłowca Black Hawk podwieszanego na jednostanowiskowym skrzydełku.

Podkarpacie

22 mln dla szpitali w województwie podkarpackim

PODKARPACIE. Obecnie nastąpi wzrost wyceny świadczeń: o 4% dla szpitali I stopnia oraz o 3% dla szpitali II stopnia.

Podkarpacie

W 5-latkę uderzył autobus. Dziewczynka jechała na hulajnodze

PODKARPACIE. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Reklama