Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Uwaga, burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego regionu

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Mieszkańcy muszą liczyć się z silnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem oraz lokalnie gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80%.

Pierwsze ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14.00 w czwartek 7 maja do godz. 4.00 w piątek 8 maja. Obejmuje powiaty: brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski oraz miasta Krosno, Rzeszów i Tarnobrzeg.

Drugie ostrzeżenie zacznie obowiązywać od godz. 18.00 w czwartek 7 maja do godz. 4.00 w piątek 8 maja. Obejmuje powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski oraz miasto Przemyśl.

Synoptycy prognozują burze, którym towarzyszyć będą silne opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy jest grad.

Jak zachować się w czasie burzy — zalecenia IMGW

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas burzy. Stosowanie się do nich może uchronić przed poważnym niebezpieczeństwem.

  • jeśli to możliwe, zostań w domu,
  • zabezpiecz drzwi, okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie,
  • odłącz od prądu sprzęty domowe,
  • nie stój pod pojedynczym drzewem,
  • unikaj dotykania metalowych przedmiotów,
  • unikaj otwartych przestrzeni,
  • jeśli jesteś w górach — jak najszybciej zejdź ze szczytu,
  • jeśli jedziesz autem — zjedź na parking z dala od drzew,
  • jeśli pływasz — natychmiast wyjdź z wody i oddal się od brzegu,
  • jeśli zauważysz niebezpieczne zdarzenie — zadzwoń po pomoc pod numer alarmowy 112


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia na przejeździe kolejowym w Jadachach. Zginęło małżeństwo

PODKARPACIE. Na przejeździe kolejowym w Jadachach pod Tarnobrzegiem doszło do zderzenia osobowego audi z szynobusem.

Podkarpacie

Na stacji kolejowej w Mielcu powstanie dodatkowe przejście pod torami

MIELEC. Nowe przejście połączy osiedla, znajdujące się po przeciwległych stronach stacji i zapewni pieszym wygodną komunikację pod torami.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [13.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 44 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 40 zakażeń na Podkarpaciu, zmarły 2 osoby [8.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 45 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 6 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch ciężarówek i busa na DK9 w Nowej Dębie

NOWA DĘBA. W wypadku ucierpiał 23-letni kierowca samochodu ciężarowego.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W piątek silny wiatr na Podkarpaciu. Możliwe również burze

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem i możliwymi burzami na Podkarpaci

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [7.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 41 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 2 ponowne zakażenia. Zmarły 3 osoby.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie pieszego w powicie niżańskim

PODKARPACIE. Niżańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Bielińcu w powiecie niżańskim. 

Reklama