Rzeszów - Niedziela, 05.07.2026
Reklama

Uwaga kierowcy! Nowe fotoradary na Podkarpaciu już działają

Dodano: 03.07.2026 r. / Redakcja

Fotoradar w Głogowie Małopolskim, fot. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym
Fotoradar w Głogowie Małopolskim, fot. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

W województwie podkarpackim uruchomiono trzy nowe fotoradary: w Głogowie Małopolskim, w Cmolasie oraz w Rzeszowie.

Dwa z urządzeń rejestrujących stanęły przy drodze krajowej nr 9 — na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim oraz w Cmolasie. Uruchomiono je w piątek, 30 czerwca. W obu tych miejscach pomiaru obowiązuje dozwolona prędkość 50 km/h.

Kilka dni wcześniej, 24 czerwca uruchomiono pierwszy z dwóch nowych fotoradarów w Rzeszowie - przy ul. Krakowskiej. Kolejny, zamontowany już od kilku tygodni przy ul. Sikorskiego czeka na uruchomienie.

Urządzenia zakupiono w ramach projektu „Rozwój operacyjności Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w zarządzaniu bezpieczeństwem ruchu drogowego na polskich drogach".

Inwestycja obejmuje zakup i instalację łącznie 128 stacjonarnych urządzeń rejestrujących w całej Polsce.

- 43 urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości
- 70 urządzeń do punktowego pomiaru prędkości
- 10 urządzeń monitorujących przejazd na czerwonym świetle na skrzyżowaniach
- 5 urządzeń monitorujących przejazd na czerwonym świetle na przejazdach kolejowych

Jak wynika z informacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, łącznie z zaplanowanych 128 urządzeń dotychczas odebrano 94.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Babicy. Nie żyje rowerzysta

PODKARPACIE. Nie żyje 81-letni rowerzysta potrącony przez samochód. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Podkarpacie

Nowoczesne kamery na podkarpackich przejściach granicznych

PODKARPACIE. Podkarpackie przejścia graniczne wyposażono w nowoczesne optoelektroniczne systemy nadzoru do obserwacji terenu w dzień i w nocy. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 328 zakażonych, 199 wyzdrowień [29.04.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim wyzdrowiało kolejne 7 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 4 maja mniej ograniczeń

Otwarte galerie handlowe, czynne hotele i obiekty noclegowe, żłobki i przedszkola – to część II etapu znoszenia ograniczeń, które zaczną obowiązywać tuż po majówce.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki, 3 kolejne ofiary śmiertelne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny potwierdził 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Jednocześnie poinformowano o śmierci trzech osób.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Dziś burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o burzach z gradem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 8 nowych przypadków, 12 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [28.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Jednocześnie Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnych 12 osobach, które wyzdrowiały.

Podkarpacie

Podkarpacie. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem

Potwierdzono również 1 nowy przypadek zakażenia w województwie podkarpackim.

Reklama