Rzeszów - Poniedziałek, 19.01.2026
Reklama

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się na czerwono.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to coroczna, ogólnopolska akcja mobilizująca społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci oraz podejmowania działań na rzecz budowania bezpiecznego dzieciństwa. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

19 listopada wiele budynków w całej Polsce będzie podświetlonych na czerwono, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.

Wg informacji zawartych na stronie kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", w tym dniu w Rzeszowie, oprócz gmachu Urzędu Wojewódzkiego, na czerwono zaświecą również inne obiekty, w tym m.in. Szkoła podstawowa nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21, Zespół szkolno -przedszkolny nr 2 przy ul. Lwowskiej, Rzeszowski Dom Kultury przy ul. Staromiejskiej, budynki MOPS'u oraz Urzędu Miasta Rzeszowa czy siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Reklama

Budynki będą podświetlone od godz. 17.00.

- Każde czerwone światło to wyraźny sygnał, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas ważną wartością. To przypomnienie, że ich cierpienie nigdy nie może pozostać niezauważone. Uważność dorosłych bywa dla dziecka jedyną szansą na przerwanie przemocy. Wierzę, że przekazy kampanii i inicjatywy edukacyjne realizowane przez ostatnie sześć tygodni, realnie zmieniają świadomość społeczną i dostarczają potrzebnej wiedzy, jak reagować na przemoc, jak wychowywać dzieci bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach — mówi Monika Sajkowska, liderka i inicjatorka kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.

Swoja solidarność z kampanią mogą również wyrazić osoby prywatne lub firmy, poprzez podświetlenie mieszkania, domu czy biura na czerwono i podzielenie się zdjęciem w mediach społecznościowych z hashtagiem #19listopada.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Rzeszów

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

RZESZÓW. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy.

Rzeszów

Skoczkowie wodni ze Stali Rzeszów przywieźli z Kijowa trzy złote medale

RZESZÓW. Zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS Stal Rzeszów wrócili w niedzielę z rozgrywanych w dn. 18-23.03.2019 w Kijowie Otwartych Mistrzostwach Ukrainy.

Reklama