Rzeszów - Poniedziałek, 29.09.2025
Reklama

37 kolizji, 4 wypadki, 3 osoby ranne - rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 12.05.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowali 37 kolizji oraz 3 wypadki, w których rannych zostało 4 osoby. Dodatkowo, w ramach sobotniej akcji „Trzeźwe popołudnie” zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kółko, po spożyciu alkoholu.

W sobotę przed godz. 3:00 na al. Powstańców Warszawy doszło do zderzenia kierującego hulajnogą elektryczną z pieszym. Ranny 37-latek odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę rzeszowscy policjanci interweniowali przy dwóch wypadkach. Do pierwszego doszło w godzinach porannych na ul. Krośnieńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36–letnia kierująca toyotą, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem marki Autosan. Kierujący autobusem, w celu uniknięcia zderzenia, wykonał manewr hamowania w wyniku czego 85–letnia pasażerka straciła równowagę i upadła doznając obrażeń.

Reklama

Kolejny niedzielny wypadek miał miejsce przed godz. 16.30 na autostradzie A4 w Terliczce. Doszło tam do zderzenia ciężarówki DAF z policyjnym radiowozem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło dwoje policjantów, z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

W sobotę policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 629 kierowców. Spośród skontrolowanych 6 usiadło za kierownicą po alkoholu. 3 z nich odpowie za popełnione wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila, a 3 za popełnione przestępstwo.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Reklama