Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

Dodano: 03.11.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
​RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

- Dziś rozpoczynamy kolejny etap działań, przybliżających nas do realizacji chyba najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy rzeszowskiego aquaparku. Konsekwentnie, krok po kroku, zmierzamy do celu – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej. Prezydent wymienił kroki jakie do tej pory zostały podjęte w kierunku realizacji tej inwestycji w Rzeszowie. To m.in. wybór najlepszej zdaniem ratusza lokalizacji dla tej inwestycji, tj. terenów na osiedlu Staromieście, scalenie gruntów czy konsultacje rynkowe z firmami projektowymi, wykonawczymi i finansowymi, których celem było zdobycie wiedzy na temat najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach.

Przypomnijmy, że ratusz brał pod uwagę realizację inwestycji w jednym z trzech wariantów:

1. zadaszonego parku wodnego,
2. parku wodnego wraz z rekreacyjną częścią zewnętrzną
3. aquaparku, części zewnętrznej oraz krytego lodowiska.

Ostatecznie, na podstawie studium wykonalności, które zlecone zostało firmie Agraria z Warszawy , miasto zdecydowało się  zrealizować wariant, który zakłada budowę parku wodnego składającego się z części krytej, z basenów zewnętrznych oraz z dużego saunarium.

Wczoraj rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego aquaparku. Miasto zdecydowało się na wybór projektanta w drodze dialogu konkurencyjnego. – Jest to formuła stosowana w szczególnych przypadkach, przy tworzeniu projektów bardzo złożonych, innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie. A takim będzie rzeszowski aquapark – podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje. – Dzięki takiej formule mamy możliwość rozmów z potencjalnymi oferentami, poznania ich pomysłów, skorzystania z ich doświadczenia. Do dialogu mogą stanąć firmy nie tylko z Polski ale także z całej Europy. Wybierzemy trzy najlepsze z którymi będziemy rozmawiać o ich pomysłach na tę inwestycję, analizować propozycje. Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstał obiekty nie tylko atrakcyjny, ale także np. energooszczędny, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki oraz dochodowy – mówi wiceprezydent Urbanik.
Reklama
- Procedura dialogu konkurencyjnego powinna zakończyć się latem przyszłego roku podpisaniem umowy z firmą, która przygotowuje dla Rzeszowa dokumentację budowy parku wodnego – informuje Urszula Zając, lider projektu, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Aquapark w Rzeszowie ma powstać na osiedlu Staromieście, pomiędzy ulicami Warszawską i Jana Welca, na terenie o powierzchni 6 hektarów. Miasto prowadzi jednak działania zmierzające do powiększenia tego terenu, aby w przyszłości można rozbudować obiekt, tworząc np. kryte lodowisko.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na os. Pobitno powstaje ogromny zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie realizuje dużą inwestycję na osiedlu Pobitno. Powstaje tam nowy zbiornik, który zwiększy zapasy wody pitnej dla mieszkańców Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 24 mln...

Reklama