Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Autokar z kilkudziesięcioma pasażerami wypadł z ronda. 14 osób trafiło do szpitala

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy było przyczyną niedzielnego wypadku na rondzie Kuronia w Rzeszowa. Autokar turystyczny przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni ulicy Rzecha. 14 pasażerów trafiło do szpitali.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 7:00. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, 34-letni obywatel Białorusi kierujący autokarem, jadąc drogą ekspresową S19 w stronę Rzeszowa, na rondzie Kuronia przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni od strony ulicy Rzecha.

Autobus docelowo miał udać się na Węgry. Podróżowało nim 47 obywateli Białorusi. W wyniku zdarzenia 14 z nich trafiło do szpitali.

Zarówno kierowca jak i jego zastępca (obywatel Polski) byli trzeźwi.

Pozostałym podróżnym, którzy nie ucierpieli w zdarzeniu zapewniono pomoc i opiekę biegłego tłumacza.

Według policji prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz.

Rzeszów

Pożar w Bratkowicach. W zajętym ogniem garażu znaleziono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny.

Rzeszów

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Rzeszów

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Reklama