Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Będzie więcej lotów z Jasionki do Zadaru. Połączenie obsłużą samoloty Ryanair

Dodano:

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Od czerwca 2023 roku Ryanair uruchomi loty z podrzeszowskiego lotniska do chorwackiego Zadaru. Wzrośnie częstotliwość lotów oraz liczba miejsc oferowanych na tej trasie.

– Nowa trasa zaoferowana przez linie Ryanair to efekt intensywnych rozmów z przewoźnikami, jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chorwacja jest jedną z najbardziej oczekiwanych i popularnych destynacji wśród naszych pasażerów, dlatego mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z  tego połączenia tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy  z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Warto zaznaczyć, że lotów z Rzeszowa do Zadaru będzie więcej. Zwiększy się również liczba miejsc oferowanych na tej trasie. - Przez ostatnie trzy lata połączenie obsługiwał PLL LOT samolotami Bombardier Q400, które raz w tygodniu zabierały na pokład nie więcej niż 80 pasażerów. W przyszłym roku loty nad Adriatyk będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki - Boeingami 737, mogącymi pomieścić ok. 190 osób – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”
Reklama
Chorwacja to bardzo popularny kierunek wśród podróżnych z Podkarpacia. Spośród trzech chorwackich kierunków – Split, Rijeka i Zadar – jakie w minionych latach oferowało lotnisko w Jasionce, ten ostatni cieszył się największym zainteresowaniem pasażerów.

Loty do Zadaru uzupełnią całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair, które obecnie operują z Rzeszowa na sześciu trasach: do Londynu Stansted (codziennie), Dublina (trzy razy w tygodniu) oraz Londynu Luton, Manchesteru, Bristolu i East Midlands (po dwa razy w tygodniu).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowery. Najbliższa akcja już 20 lipca

RZESZÓW. Znakowanie odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Wcześniej, należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Rzeszów

W pobliżu Wisłoka posadzono kolejne duże drzewa

RZESZÓW. Lipy szerokolistne i klony pojawiły się na terenie poniżej wybudowanego niedawno łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbową. 

Reklama