Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 23:00 na ul. Podkarpackiej. Z ustaleń policji wynika, że 44-letni kierowca volkswagena, jadąc w kierunku ul. Dąbrowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Matuszczaka, podczas zawracania, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z innym volkswagenem, którym kierował 22-latek. W wypadku ucierpieli obaj kierowcy.

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę, około godz. 19:00 na al. Batalionów Chłopskich. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 23-letnia mieszkanka Rzeszowa, jadąc toyotą w kierunku ul. Powstańców Warszawy, nie zachowała ostrożności i najechała na tył jadącego przed nią samochodu marki kia. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafił małoletni pasażer kii.

W niedzielę po godz. 21.30 doszło do kolejnego zdarzenia na al. Batalionów Chłopskich. 18-letni kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wraz z trzema pasażerami, jadąc al. Batalionów Chłopskich w kierunku ul. Podkarpackiej, na łuku drogi w lewo najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni rozdzielający jezdnie i zderzył się z 20-letnim kierującym alfa romeo i 48-letnim kierującym pojazdem kia. W wypadku rannych zostało 5 osób: wszyscy trzej kierowcy oraz dwoje pasażerów volkswagena w wieku 18 i 19 lat.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek. Przed godz. 18:00 w Kamieniu, na drodze wojewódzkiej nr 878, kierujący toyotą, potrącił 86-letnią seniorkę, która przechodziła przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Reklama

Kilkanaście minut później na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie zderzyły się dwa samochody: nissan i citroen. W wypadku ranna została 65-letnia kobieta kierująca nissanem oraz jej pasażer. Oboje trafili do szpitala.

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce we wtorek w Trzebownisku. Po godz. 16.30, 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc drogą powiatową nr 1383 w kierunku Trzebowniska, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 20-latka. Pieszy z obrażeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Reklama