Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższy wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Miasta Rzeszów i Miastem Rushmoore.

Miasto Rushmoore, znajdujące się w Hrabstwie Hampshire, podobnie jak stolica województwa podkarpackiego opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym, a na jej terenie działają takie firmy jak: BASE, Gulfstream oraz Airbus.

Ponadto w mieście organizowane są międzynarodowe targi lotnicze Farnborought International Airshow, które wg. danych podanych w projekcie uchwały każdorazowo odwiedza ponad 80 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów całego świata.

„Współpraca z tak silnym ośrodkiem przemysłu lotniczego pozwoli na zwiększenie dynamiki rozwoju przemysłu lotniczego w Rzeszowie oraz pozyskanie partnerów biznesowych dla przedsiębiorców skupionych w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
Zgodnie z projektem umowy o współpracy międzynarodowej, działania obu miast skupia się m.in. na wizytach branżowych, organizacją spotkań pomiędzy firmami, współpracy gospodarczej (w tym przemysł lotniczy) oraz na zwiększeniu wydajności klastrów przemysłu lotniczego.

Jeżeli na wtorkowej sesji Rady Miasta, radni zaakceptują projekt, miasto Rushmoor zostanie 14 miastem partnerskim Stolicy Innowacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ul. Cieplińskiego samochód potrącił pijanego pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

25-letni mężczyzna został potrącony przez samochód na ul. Cieplińskiego. Jak się okazało, był pijany. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przystanki.

Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. 

Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00.

Rzeszów

Prezydent Tadeusz Ferenc zleca analizę kosztów w ZTM-ie. Zmienią się ceny biletów?

RZESZÓW. Ostatnia zmiana cen biletów za korzystanie z komunikacji miejskiej miała miejsce w 2015 roku.

Reklama