Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Charytatywny bieg „Rzeszów Run Hau” już w maju. Dochód przeznaczą na schronisko „Kundelek”

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Już 19 maja br. na rzeszowskich Bulwarach wystartuje charytatywny bieg "Rzeszów Run Hau". Stolica województwa podkarpackiego jest jednym z 16 miast w całej Polsce, które organizują podobne wydarzenie.

Uczestnicy „Rzeszów Run Hau” wystartują z ulicy Bulwarowej i pobiegną trasą wzdłuż Wisłoka w stronę mostu Lwowskiego, a następnie wrócą analogiczną trasą. Zawody odbędą się 19 maja br., a rozpoczęcie biegu zaplanowano na godz. 11.00.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. W obu przypadkach, przed przystąpieniem do biegu, należy zapisać się do odpowiedniej kategorii oraz uiścić odpowiednią opłatę. Warto dodać, że dochód z akcji powędruje do schroniska „Kundelek”.
Reklama
W ramach zawodów każdy z zawodników otrzyma numer startowy wraz z chipem pomiarowym, elektroniczny pomiar czasu, w pełni oznakowaną trasę, kolorowy medal oraz posiłek i napoje na mecie.

„Rzeszów Run Hau” jest częścią wydarzenia „Polska Race Hau 2019”, odpowiedzialnego za organizacje podobnej imprezy w 15 innych miastach, m.in. Kielcach, Krakowie, Białymstoku oraz Olsztynie.  
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada.

Rzeszów

Zderzenie czterech aut na al. Niepodległości w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na al. Niepodległości w Rzeszowie. W zderzenie czterech pojazdów ranne zostały dwie osoby, w tym roczna dziewczynka.

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie rozpoczął nowy semestr

RZESZÓW. 300  małych studentów wzięło udział w sobotnim wykładzie inaugurującym nowy  semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. 

Rzeszów

16,5 mln euro dotacji na nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Dzięki inwestycjom, lotnisko w Jasionce będzie jeszcze lepiej przystosowane do obsługi cywilnego i wojskowego ruchu lotniczego.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Reklama