RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.
Stan powietrza w Rzeszowie wciąż pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym władze miasta planują zakup 165 oczyszczaczy powietrza dla rzeszowskich przedszkoli.
Oczyszczacze mają usuwać z powietrza minimum 98 procent pyłów PM 2,5 i PM 10, co najmniej 99 procent wirusów i bakterii, a także minimum 96 procent alergenów, kurzu, roztoczy i pleśni. Mają to być urządzenia mogące pracować ciągle, emitujące niski poziom hałasu, a także energooszczędne, gwarantujące minimum dwukrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny.
Na oferty od dostawców rzeszowski Ratusz czeka do 23 listopada. Umowę miasto chce podpisać do 22 grudnia, a czas na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń zwycięzca przetargu będzie miał trzy tygodnie od jej podpisania. O wyborze wykonawcy zadecyduje nie tylko cena urządzeń, ale także długość udzielanej na nie gwarancji i termin dostawy.
Możliwe, że miasto zamówi w przyszłości więcej oczyszczaczy. Zgodnie z zapisami przetargowymi może tak się stać w przypadku oferty, która pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel.
RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.
RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.
RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...
RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.
RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz