Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

Dodano: /

Lisia Góra / fot. Archiwum RESinet.pl
Lisia Góra / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Ogólnym celem projektu jest wzmocnienie ochrony i promocji dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie poprzez wdrożenie transgranicznych rozwiązań w zakresie rewitalizacji obszarów przyrodniczych i podnoszenie świadomości ekologicznej.

W stolicy Podkarpacia projekt realizowany będzie przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie oraz Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów oraz ukraińskie miasto pozyskały spore dofinansowanie unijne na realizację tego projektu. Wartość zadania po stronie Rzeszowa to około 197 920 Euro. 90% tej kwoty to środki z programu Interreg NEXT Polska –Ukraina 2021-2027

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu i potrwa dwa lata.

Reklama

Zadanie jakie Rzeszów będzie realizował w ramach tego projektu, obejmuje obszar rezerwatu Lisia Góra. "Będzie to wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej rezerwatu, utworzenie programu związanego z ochroną rezerwatu, przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych, odtworzenie ścieżki dydaktycznej na terenie rezerwatu – wymieniała podczas konferencji Aleksandra Wąsowicz Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

W projekt zaangażowana jest również inna jednostka miejska - Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa. Po jego stronie będzie przeprowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów liceów oraz starszych mieszkańców miasta. Jednym z elementów tych działań będzie internetowy quiz na temat wiedzy o przyrodzie, w którym co tydzień będą losowane upominki.

Całą kampanię edukacyjną zwieńczy zielony piknik w Łucku.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Reklama