Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrad Fijołek vs Waldemar Szumny

Dodano:

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa. W II turze obecny prezydent Konrad Fijołek zmierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Waldemarem Szumnym.

Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW, w niedzielnym głosowaniu Konrad Fijołek uzyskał 37,91 % głosów. - Pięknie dziękuję! To budujące, to bardzo dobry wynik. Po krótkiej, 2,5 letniej kadencji podczas której mieliśmy pandemię, wybuch wojny za naszą wschodnią granicą, problemy z finansami samorządu przez Polski Ład. Dlatego drodzy mieszkańcy- dziękuję za każdy oddany przez Was głos. A te dwa tygodnie będą dla mnie szansą żeby jeszcze raz spotkać się z Wami na osiedlach, porozmawiać i przekonać do głosowania na mnie. Bo dla mnie #RzeszówJestNajważniejszy. Zawsze! – napisał tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.
Reklama
Na drugim miejscu znalazł się Waldemar Szumny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem 24,34 %. - W drugiej turze wspólnie pokażemy, że Da Się zmienić nasze miasto. Dziękuję za Państwa głosy – podsumował krótko wybory Waldemat Szumny na profilu facebookowym.

Konrad Fijołek i Waldemar Szumny powalczą o fotel Prezydenta Rzeszowa w II turze wyborów, zaplanowanej na 21 kwietnia.

Poparcie dla pozostałych kandydatów przedstawia się następująco:
  • Jacek Strojny (bezpartyjny) - 20,61 %
  • Adam Dziedzic (PSL) 8,76 %
  • Karolina Pikuła (Konfederacja Korony Polskiej) - 6,78 %
  • Janusz Niemier (Polska jest jedna) - 1,71 % 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Nowego Miasta mają nową przestrzeń rekreacyjną. Otwarto ogród kieszonkowy przy Millenium Hall [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wielkie urządzenie zabawowe, ławeczki, leżaki, stoły do szachów, fontanny i dużo zieleni – tak wygląda nowa przestrzeń rekreacyjno-zabawowa na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Reklama