Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

Inauguracja Centrum Minecraft w Rzeszowie

Dodano: 09.09.2021 r.

fot. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa / źródło: profil facebook
fot. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa / źródło: profil facebook
RZESZÓW. Dziś o godz. 16:00 odbędzie się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft i druku 3D. Miejsce to powstało w budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie.

Centrum Minecraft i druku 3D działa przy Młodzieżowym Domu Kultury, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie centrum oraz nabór osób chętnych na zajęcia. W powstanie placówki zaangażowany był także Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej urzędu.

W budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1, w którym odbywają się zajęcia, z dwóch małych sal, utworzono jedną. Sala wyposażona jest w 16 stanowisk komputerowych. Na stanie są również w drukarki 3D, dzięki czemu efekty prac dzieci będzie można zobaczyć nie tylko na monitorze komputera.

Zajęcia w placówce mają łączyć zabawę z edukacją. Przeznaczone są dla uczniów klas I – VIII. Prowadzi je nauczyciel informatyki, Rafał Kochański.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

RZESZÓW. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Rzeszów

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

RZESZÓW. NSZZ "Solidarność" postuluje m.in. o podwyżki w sferze finansów publicznych. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska upamiętniła muralem pierwszego rektora uczelni

RZESZÓW. Mural przedstawiający rektora pierwszej rzeszowskiej uczelni namalowano w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Reklama