Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Integracyjny plac zabaw przy Lisiej Górze już gotowy

Dodano: 15.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dostępny jest już nowy integracyjny plac zabaw, który powstał w sąsiedztwie Lisiej Góry. Koszt inwestycji o powierzchni ponad 700 m² to prawie 500 tysięcy zł.

Na nowym placu zabaw dostępnych jest ponad 20 atrakcji, z których mogą korzystać również najmłodsi z niepełnosprawnościami. Wśród nich są m.in. huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, pomosty z barierkami i piaskownica. Na terenie o powierzchni ponad 700 m² powstały także tablice aktywności oraz obiekty do gier terenowych.

Co ważne, wybudowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej plac zabaw posiada nawierzchnię umożliwiającą bezkolizyjny dostęp do urządzeń zabawowo-edukacyjnych, dostosowanych do potrzeb dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności. Inwestycja kosztowała prawie pół miliona zł.

To już drugi integracyjny plac zabaw w Rzeszowie. Pierwszy powstał w parku na osiedlu Kmity.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie będą kręcić zdjęcia do nowego filmu Łukasza Roga

RZESZÓW. Film zatytułowany Rage of Stars" ma być ogromnym przedsięwzięciem, z międzynarodową obsadą i kilkumilionowym budżetem. 

Rzeszów

Zakończono budowę nowego boiska na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Trawiaste, ogólnodostępne boisko powstało przy ul. Stadionowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Ruszają Igrzyska Europejskie 2023. Rzeszów będzie gościł skoczków do wody

RZESZÓW. W czwartek 22 czerwca na pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczną się zmagania uczestników tegorocznych Igrzysk Europejskich. Rzeszowski obiekt będzie gościł skoczków do wody.

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Zderzenie czterech samochodów w centrum Rzeszowa. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Sprawczyni wypadku była pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Rzeszów

Miasto przyznało stypendia najzdolniejszym młodym artystom

RZESZÓW. 48 młodych artystów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie twórczości artystycznej. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Maska.

Reklama