Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Wg. jednego z radnych Rady Miasta Rzeszowa „wiele autobusów jeździ praktycznie pustych”, przez co należy wykonać kompleksową analizę tras jakimi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej.

Radny Daniel Kunysz z Rozwoju Rzeszowa po sesji Rady Miasta odbytej w dniu 18 grudnia 2018 roku, zwrócił się z wnioskiem o aktualizację tras, gdyż jego zdaniem „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Zmiana ta miałaby być podyktowana znaczącym powiększaniem się powierzchni miasta Rzeszowa, gdyż obecne kursy zdaniem Kunysza nie odpowiadają potrzebom mieszkańców, przez co ci decydują się na jazdę prywatnymi środkami transportu zwiększając korki w mieście.

„Wiele autobusów jeździ praktycznie pustych, a inne są przepełnione. To pokazuje, ze transporty publiczny nie jest wyważony, potwierdzają to również korki w mieście. Linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy” – czytamy w interpelacji radnego.

Warto w tym miejscu dodać, że Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmiany w siatce połączeń autobusowych, które miałyby obowiązywać od 1 lutego 2019 r. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji wystosowuje apel o rozwagę. Jak na razie działania ZTM-u sprowadzają się do konsultacji tematu z Radami Osiedli.
Reklama
Do pomysłu ZTM-u ustosunkowało się Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji: „Aktualny układ komunikacyjny ma wiele niedogodności, które można porównać do „ran”, a chwilowe „zaklejenie ran” nic nie wniesie. Obecna siatka transportowa pochodzi z 1991 roku i trzeba ją utworzyć praktycznie od nowa.” – czytamy w oświadczeniu skierowanym do dyrektorki ZTM-u Anny Kowalskiej i podpisanym przez Dominika Bąka, prezesa zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Czy pozostali radni ustosunkują się do wniosku Daniela Kunysza oraz pomysłu ZTM-u odnośnie konsultacji przekonamy się podczas następnej sesji Rady Miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Reklama