Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem Hartbex. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha. „Nie powinniśmy dyskutować, tylko podjąć uchwałę” – mówił podczas sesji Tadeusz Ferenc.

Debata o zmianie działek rozpoczęła się od informacji nt. autopoprawki do projektu uchwały: „Jest przygotowana autopoprawka na wniosek prezydenta. Dodajemy jedną działkę do tej uchwały ze strony miasta. W tym momencie działka przy ul. Daliowej będzie miasta” – wyjaśniał dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa, Grzegorz Tarnowski.

Całą sprawę z zamianą działek zapoczątkowała instalacja tzw. Kwadratu Kultury i ogrodzenia zagradzającego przejście do obiektu, które postawił deweloper. Uchwała, która była przedmiotem debaty miała być rozwiązaniem tego problemu. Podczas obrad na Sali sesyjnej radnym przysłuchiwali się mieszkańcy os. Ziemowit, którzy chcieli „wyciągnięcia” działki przy ul. Daliowej z rąk dewelopera.

Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały miasto otrzyma od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha. Miasto oddaje działkę o powierzchni ok. 3,3 ha,  znajdującą się przy ul. Krogulskiego. „Skutek generalnie jest dobry, poza tym znowu Hartbex dostanie znacznie więcej niż my od niego uzyskamy” – mówił Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Reklama
Po wstępnej prezentacji tematu, wydawać by się mogło, że zapowiada się burzliwa dyskusja. Tak jednak nie było i cały temat zamknięto w kilku wypowiedziach, z czego jedna z nich należała do radnego z PiS, Marcina Fijołka: „Wydaje mi się, że całej tej dyskusji by nie było, gdyby w naszym mieście obowiązywała racjonalna i mająca na uwadze potencjalne zagrożenia polityka dotycząca przestrzeni”.

Całą sprawę jak najszybciej chciał rozstrzygnąć prezydent Rzeszowa: „Nie powinniśmy już dyskutować, tylko podjąć uchwałę. Natomiast pan Fijołek chce zamieszać sprawę. Teren przy zaporze został zwrócony byłym właścicielom. Nie młóćcie już tego tematu, nie wstrzymujcie tych osób, które tu czekają na waszą decyzje i zagłosujcie żebyśmy mogli wymienić te tereny i tereny przy ul. Daliowej przeznaczyć pod takie działanie jakie będzie uzgodnione z mieszkańcami” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Temat został zakończony przez radnego Rozwoju Rzeszowa Konrada Fijołka, który zaproponował wniosek o zakończenie dyskusji. 18 radnych opowiedziało się za propozycją radnego i przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały, który radni zaakceptowali jednogłośnie.  
 
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ekrany dźwiękochłonne na ul. Lwowskiej zostaną zastąpione zielenią?

RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa apeluje o nasadzenia zieleni wzdłuż ul. Lwowskiej zamiast ekranów dźwiękochłonnych.

Rzeszów

65-latkę z Rzeszowa napadło dwóch mężczyzn. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa

RZESZÓW. 65-latka natknęła się na mężczyzn na klatce schodowej zamieszkiwanego przez nią bloku.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

RZESZÓW. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Rzeszów

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

RZESZÓW. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Rzeszów

W dwóch rzeszowskich galeriach urzędnicy pomogą rozliczyć PIT w usłudze Twój e-PIT

RZESZÓW. Akcja odbędzie się w 16 marca w 75. centrach handlowych w Polsce, w godzinach od 12 do 20.

Rzeszów

Wzrosło zadłużenie miasta. Fitch Rating potwierdza ubiegłoroczną ocenę Rzeszowa

RZESZÓW. Fitch potwierdził Rating Rzeszowa na poziomie BBB+.

Rzeszów

Ścieżka dla biegaczy na Bulwarach do remontu. Miasto poszukuje wykonawcy

RZESZÓW. 500 metrowa bieżnia tartanowa została oddana do użytku biegaczy w październiku 2017 roku.

Reklama