Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

Dodano: 03.10.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy ul. Słowackiego wprowadzono kolejne zmiany z myślą o pieszych oraz osobach z niepełnosprawnościami. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  
 
W maju br. z części chodnika przy ul. Słowackiego, tuż obok ratusza, zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i parklety. Znajdujący się tam chodnik był bardzo często zastawiony samochodami. Piesi, osoby poruszające się na wózkach, mamy z wózkami skarżyli się, że bardzo często muszą iść po ulicy, ponieważ na chodniku stoją auta.

Po kilku ostatnich spotkaniach prezydenta Rzeszowa z przedstawicielami środowiska osób z niepełnosprawnościami, podjął on decyzję o wprowadzeniu na ul. Słowackiego kolejnych udogodnień dla pieszych, a w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami.  
Reklama
W zeszłym tygodniu „poszerzono” chodnik, odznaczając grubą białą linią miejsca do parkowania od przestrzeni przeznaczonej dla pieszych. Do tej pory samochody parkowały tam „na ukos”, co utrudniało przejście czy przejazd wózkiem. Teraz samochody parkują równolegle do ulicy, dzięki czemu piesi zyskali więcej przestrzeni do wykorzystania. Dodatkowo utworzono również oznaczone miejsce do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ustalenia prokuratury ws. mężczyzny wydobytego z wnętrza płonącego drzewa

RZESZÓW. Prokuratura prowadzi śledztwo z art. 151 kodeksu karnego.

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu na ul. Batorego rozpoczęta. Potrwa ok. 13 miesięcy

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt.

Rzeszów

Rada Miasta i mieszkańcy Nowego Jorku docenili prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc otrzymał dyplom uznania od członka Rady Miasta Nowego Jorku.

Rzeszów

Za nami pokazy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tysiące miłośników lotnictwa miało okazję oglądać podniebne akrobację na 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Reklama