Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

Dodano:

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.
 
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszą liste powiatów i miast na prawach powiatów, które od 3 października zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami. Wśród nich jest Rzeszów, który znajdzie się w “żółtej strefie”. W wojedztwie podkarpackim w “strefie zółtej” znajdą się również powiaty: dębicki i mielecki.
 
Obostrzenia w strefach dotyczą, m.in., kongresów i targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, wesołych miasteczek i parków rekreacyjnych, siłowni i kin.
 
W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń,  Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował apel do mieszkańców o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Poniżej publikujemy go w całości"
 
“W związku z odnotowanym w ostatnim czasie znacznym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w naszym mieście oraz w regionie, od 3 października br.  Miasto Rzeszów znajdzie się w tzw. „strefie żółtej”.
 
Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym.
 
Reklama
Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, proszę o zachowanie w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu.
 
Tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli możemy ograniczyć skutki pandemii. Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnym i dbamy o siebie nawzajem.”

 
 
Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.
 
Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, do tej pory w stolicy podkarpacia potwierdzono 365 przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało 214 osób, 3 zmarły.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Startują zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Tuż po weekendzie rozpocznie się rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie. Zajęcia w ramach DUT pozwalają najmłodszym odkrywać fascynujący świat nauki w formie interaktywnych wykładów i warsztatów, które nie tylko...

Rzeszów

Awaria sieci ciepłowniczej. Będą utrudnienia w ruchu na ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poinformował, że na ul. Hetmańskiej doszło do awarii sieci ciepłowniczej i MPEC musi ją usunąć. W związku z tym przez kilkadziesiąt godzin fragment ww. ulicy będzie zamknięty.

Rzeszów

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie?

RZESZÓW. Ponad 11,1 tys. zł – to średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie - wynika z danych firmy RynekPierwotny.pl. Najdroższe są kawalerki – średnio 12,3 tys. zł za metr.

Rzeszów

Zielone szaleństwo w Rzeszowie. W weekend Festiwal Roślin

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do stolicy Podkarpacia. Dwudniowe święto miłośników roślin odbędzie się w hali Podpromie. W ofercie kilkaset gatunków, w tym wiele nowości.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Jakie atrakcje dla mieszkańców?

Powrót JelczTour, bezpłatna komunikacja miejska, pokazy artystyczne, piknik na zajezdni MPK to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od poniedziałku (16.09) do niedzieli (22.09).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Dwie osoby w szpitalu

TYCZYN. Około godz. 7:00 w Tyczynie doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Ich życia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Reklama