Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Kto zajmie się obsługą kont bankowych miasta Rzeszowa?

Dodano: 11.09.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od 2020 roku mogą nastąpić zmiany w sektorze finansowym Rzeszowa. Rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy, który zajmie się obsługą rachunków bankowych miasta.

Miasto rozpoczęło poszukiwania podmiotu, który zajmie się obsługą rachunków bankowych miasta Rzeszowa. Mowa m.in. o ok. 130 jednostkach organizacyjnych w latach 2020-2024. Główne zadania zwycięzcy przetargu związane będą z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym, usługą płatności masowych oraz konsolidacją sald.

„Przetarg jest skierowany głównie do banków. Skończyła się bieżąca umowa i dlatego rozpisaliśmy kolejny przetarg” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

W ramach zadania mają zostać wykonywane następujące czynności:
 
  • otwieranie i prowadzenie rachunków bankowych,
  • udzielanie kredytu w rachunku bieżącym budżetu miasta,
  • obsługa i serwisowanie systemu bankowości elektronicznej rachunków bankowych m.in. poleceń krajowych i zagranicznych, masowych płatności, usługi konsolidacji sald, generowanie i przekazywanie wyciągów bankowych,
  • obsługa gotówkowa w zakresie wpłat i wypłat, wymiany walut, realizacja wpłat zamkniętych,
  • obsługa terminali POS, wydawanie i obsługa kart płatniczych, rozliczanie transakcji dokonywanych w terminalach POS,
  • konwoje gotówki, sortowanie, przeliczanie, księgowanie i przechowywanie gotówki,
  • doradcy bankowego,
  • informowanie o wpływających do wykonawcy zajęciach praw majątkowych stanowiących wierzytelność z rachunków bankowych przed realizacją zajęcia,
  • przygotowywanie opinii, zestawień i raportów w zakresie prowadzonej obsługi bankowej,
  • potwierdzanie przez Wykonawcę podpisów osób uprawnionych do zaciągania zobowiązań majątkowych zamawiającego, złożonym na pisemnym żądaniu zapłaty gwarancji przetargowych.
 
Przyszły wykonawcę rozpocznie prace nie wcześniej niż od 1 stycznia 2020 roku. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wykazanie, że w okresie ostatnich trzech latach wykonawca zajmował się obsługą bankową jednostki samorządu terytorialnego o dochodach nie niższych niż 900 mln zł, nieprzerwanie przez 24 miesiące. 11 października odbędzie się otwarcie ofert.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama