Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Miasto przekaże kolejne środki na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

Dodano:

fot. Tomasz Leyko - Biuro Prasowe UMWP
fot. Tomasz Leyko - Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.   

Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni przyjęli projekt uchwały dotyczącej udzielenia w formie dotacji celowej pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego na realizację projektu pn.: „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - PKA: Zakup taboru wraz z budową zaplecza technicznego”.

Jest to już drugi rok pomocy finansowej Rzeszowa dla tej inwestycji, która rozłożona jest na trzy lata.

Pierwsze środki zostały przekazane w 2021 roku. W tym roku wsparcie wyniesie 5,4 mln zł i uwzględnia ono część środków niewykorzystanych w poprzednim roku.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup taboru i budowę zaplecza technicznego PKA, które powstanie w rejonie stacji Staroniwa. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Reklama