Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

Dodano: 06.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. List intencyjny w tej sprawie w piątek podpisali prezydent Konrad Fijołek i twórcy programu. 

Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie, służące do obsługi osób podróżujących samolotem. Jest odpowiedzią na problem braku dostępu do internetu podczas lotu. Narzędzie zostanie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu na interaktywnej mapie świata z zaznaczonymi ciekawymi punktami orientacyjnymi, także w trybie offline. Aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci dotyczące aktualnego położenia oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania poza zasięgiem internetu.

– Startupy to przyszłość, jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, będziemy mieć lukę w rozwoju miasta, jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój – zapowiedział prezydent Fijołek.
Reklama
Ideą aplikacji jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością będzie wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

– Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego chatu – tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność aplikacji przejawia się przede wszystkim w jej zdolności do pracy w trybie offline, gdzie wykorzystane zostaną autorskie algorytmy, oparte na sztucznej inteligencji. Warto też podkreślić walory edukacyjne i rozrywkowe urządzenia, dzięki któremu osoba podróżująca będzie miała możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat miejsca podróży oraz trasy przelotu.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Reklama