Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły się półki na znicze

Dodano: 29.10.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Wzorem ubiegłego roku, na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Zniczodzielnie to półki, na których możemy pozostawić używane znicze, ale tylko takie, które są w dobrym stanie. Osoby dla których zakup lamki na grób jest dużym wydatkiem, mogą skorzystać z tej pozostawionej przez kogoś innego. Znicze otrzymują „drugie życie”. Dzięki recyklingowi zniczy unikamy kontenerów pełnych odpadów.

W Rzeszowie regały na znicze ustawione zostały na czterech cmentarzach:

- przy ul. Lwowskiej (Pobitno)
- przy ul. Cienistej (Wilkowyja)
- przy ul. Robotnicza (Zalesie)
- przy ul. Świętokrzyskiej (Zwięczyca)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Reklama