Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

Dodano:

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czerwcu rozpoczną się prace związane ze stworzeniem tzw. strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity. Inwestycja zakłada stworzenie przestrzeni zarówno dla osób młodych, niepełnosprawnych oraz dla seniorów. Wśród atrakcji zaplanowano stworzenie tzw. ogrodu sensorycznego.

Mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się z uroków zmodernizowanego parku dzięki własnemu zaangażowaniu, gdyż o stworzeniu strefy aktywnego wypoczynku na os. Kmity zadecydowało ubiegłoroczne głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji, która ma się zakończyć do września br. powstanie m.in. huśtawka dla niepełnosprawnych, karuzela integracyjna,  urządzenie do wspinaczki z wypustkami oraz pomost z barierkami. Będzie także stół do piłkarzyków i specjalny rowerek dla osób na wózkach. Wśród atrakcji dla seniorów znajdziemy stoliki do gry w szachy.
Reklama
Urządzenia zabawowe zostaną umieszczone na bezpiecznej nawierzchni, która amortyzuje upadki. Powierzchnia strefy ma zostać częściowo osłonięta sześcioma żaglami zacieniającymi.

Koncepcja zakłada również utworzenie ogrodu sensorycznego, gdzie zasadzona zostanie różnego rodzaju roślinność. Znajdziemy tam m.in. bergenie sercowatą, goździka sinego, kocimiętkę Faassena, płomyk Douglasa. Łącznie w ogrodzie znajdzie się 27 rodzajów roślin.

Koszt inwestycji wynosi 953 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Reklama