Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Na trzech rzeszowskich uczelniach odbędą się darmowe warsztaty programowania

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Darmowe warsztaty z programowania odbędą się na Politechnice Rzeszowskiej, Uniwersytecie Rzeszowskim oraz w Wyższej szkole Informatyki i Zarządzania. Cykl wykładów obejmuje kursy z SharDev, JavaDev oraz FrontDev Advenced.

Akademia Developera po raz kolejny przeprowadzi darmowe warsztaty z programowania na Politechnicę Rzeszowskiej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania a także Uniwersytecie Rzeszowskim. Zapisy na kurs już trwają a pierwsze zajęcia odbędą się już w przyszłym tygodniu (19 i 20.03).

Cykl wykładów na Uniwersytecie Rzeszowskim obejmuje 5 spotkań poruszających tematykę .NET/C#. Zajęcia prowadzone będą przez 10 prowadzących i odbędą się 19 marca o godz. 18.00 przy al. Rejtana 16c. Kolejne spotkania zaplanowano 26 marca oraz 2,9 i 16 kwietnia. Podczas zajęć poruszony zostanie m.in. temat dostępu do baz danych oraz serwisów webowych.

FrontDev Advanced to pierwszy kurs Akademii Developera, na którym poznasz zaawansowane aspekty profesjonalnego front-end-web-developmentu wykorzystywane obecnie w branży IT. Rozpoczęcie już  20 marca na Politechnice Rzeszowskiej. Kurs FrontDev Advanced obejmuje następującą tematykę:
  • ReactJS, składnia JSX, rodzaje komponentów,
  • single page applications, React Router,
  • testy jednostkowe i end-to-end aplikacji w React JS,
  • elementy React Native.
 
Wykłady poprowadzone będą przez sześciu programistów z rzeszowskiego biura PGS Software. Pierwsze zajęcia odbędą się o godz. 17.30 przy ul. Wincentego Pola 2B. Pozostałe terminy spotkań prezentują się następująco: 27 marzec; 2 i 10 kwietnia; 15, 22, 29 maja oraz 5 i 12 czerwca.
Reklama
Podczas 10 spotkań na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania poruszony zostanie temat Javy. Omówione zostaną m.in. narzędzia programistyczne, bazy danych, REST API, ORM, Spring Framework oraz testowanie aplikacji.

Podobnie jak w przypadku Politechniki Rzeszowskiej, zajęcia będą prowadzone przez programistów z biura PGS Software. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 przy ul. Sucharskiego 2. Terminy kolejnych spotkań:
 
  • 27.03.2019
  • 03.04.2019
  • 10.04.2019
  • 24.04.2019
  • 08.05.2019
  • 15.05.2019
  • 22.05.2019
  • 29.05.2019
  • 05.06.2019 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Lisiej Górze powstanie integracyjny plac zabaw. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kolejnego w Rzeszowie integracyjnego placu zabaw. Powstanie nad Wisłokiem, przy Lisiej Górze.

Rzeszów

Rzeszów na 6. miejscu w rankingu miast przyjaznych kierowcom

RZESZÓW. Rzeszów uplasował się na 6. miejscu w tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom, przygotowanym przez serwis Oponeo.pl we współpracy z aplikacją Yanosik.

Rzeszów

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Sikorskiego. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniego kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na al. Powstańców Warszawy. Wyłączą dwa pasy ruchu

RZESZÓW. W sobotę (26 czerwca) prowadzone będą kolejne prace przy budowie kładki rowerowej przy moście Karpackim. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają od godz. 7:00 do...

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 3 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza na czas wakacji nowe rozkłady jazdy na liniach 0A, 0B, 12, 13, 17, 18, 19, 34. Linia nr 21 będzie zlikwidowana.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. W weekend degustacja i kiermasz produktów pszczelich

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Rzeszowskiego Miodobrania - degustacja miodu z Pasieki w Sercu Miasta oraz kiermasz produktów pszczelich.

Rzeszów

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

RZESZÓW. Bilet miesięczny Autobus + Autobus uprawnia do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia w ruchu na moście Karpackim

RZESZÓW. W związku z dalszymi pracami przy budowie kładki rowerowej, w środę (23 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, na moście Karpackim) wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama