Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Na wybory parlamentarne komunikacją miejską za darmo

Dodano:

fot. RESinet.pl / Adobe Stock
fot. RESinet.pl / Adobe Stock
RZESZÓW. W niedzielę 15 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej nie trzeba będzie kasować biletów.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, chcąc zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach parlamentarnych, wyszedł z inicjatywą wprowadzenia w dniu 15 października bezpłatnych przejazdów w całej komunikacji publicznej organizowanej przez miasto Rzeszów.

Stosowna uchwała w tej sprawie trafiła na wrześniową sesję. Rzeszowscy radni jednomyślnie poparli pomysł prezydenta.

„Zwolnienie z opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w dniu 15 października br. ma na celu pomoc osobom posiadającym czynne prawa wyborcze w realizacji swoich uprawnień do oddania głosu na wybranych kandydatów/kandydatki poprzez dotarcie komunikacją miejską do lokali wyborczych bez ponoszenia opłat za przejazd komunikacją miejską oraz zwiększenie frekwencji wyborczej, która jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji” - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął 40-letni Dominik z Rzeszowa. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. 11 maja mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodzinną.
 

Rzeszów

LOTAMS kontynuuje prace związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce

Pomimo pandemii koronawirusa, plany Spółki LOTAMS związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce są nadal aktualne.
 

Rzeszów

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

RZESZÓW. Incydent miał miejsce dziś rano w autobusie linii nr 11. 

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Reklama