Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

Dodano: 20.08.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Nielegalny tytoń i papierosy posiadał 51-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać nielegalny tytoń, uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Sprawdzając ją, pojechali w poniedziałek pod ustalony adres, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia.

Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, gdy przepakowywał nielegalny towar z samochodu do garażu. Jak się okazało był to tytoń bez znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania pojazdu oraz garażu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów bez znaków akcyzy.

Policjanci wyliczyli wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na prawie 65 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania nielegalnego tytoniu. Grozi mu za to kara grzywny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Reklama