Rzeszów - Niedziela, 15.02.2026
Reklama

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

Dodano: 12.10.2021 r.

Zdjęcie ze strony powiat.rzeszowski.pl
Zdjęcie ze strony powiat.rzeszowski.pl
RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

W rzeszowskim zakładzie Phoenix Contact E-Mobility produkowane są akcesoria do ładowania samochodów elektrycznych, m.in. kable i gniazda do ładowania pojazdów. Firma jest szczególnie znana z opracowywania technologii HPC (High Power Charging), umożliwiającej ładowanie aut w zaledwie kilka minut.

– Fabryka wybudowana na terenie naszego parku powstała zaledwie w dwa miesiące, co dowodzi, że gospodarka świetnie sobie radzi nawet w czasie pandemii – powiedział obecny przy otwarciu obiektu starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Nowy zakład zajmuje powierzchnię 15 tys. m² i docelowo będzie wyposażony w dziesięć linii produkcyjnych. Co szczególnie ważne dla mieszkańców regionu, w związku z inwestycją ma powstać około 330 nowych miejsc pracy.

Phoenix Contact E-Mobility jest częścią grupy Phoenix Contact, będącej światowym liderem innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Firma zatrudnia blisko 18 tys. pracowników na świecie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Reklama