Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

Dodano: 25.11.2020 r.

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Modernizacja Rzeszowskich Piwnic rozpoczęła się na początku 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace miały zakończyć się w listopadzie br., a od grudnia obiekt miał zostać udostępniony dla zwiedzających. Niestety, termin zakończenia inwestycji został przesunięty na przyszły rok.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radny Witold Walawender zwrócił się z pytaniem, na jakim etapie jest realizacja inwestycji, gdyż jak zauważył, część środków na to zadanie zostało przesunięte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2021 rok.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Marek Ustrobiński, który zapewnił, że pomimo przestoju spowodowanego pandemią, aktualnie „prace toczą się dynamicznie” i powinny zakończyć się w I kwartale 2021 roku.
Reklama
Projekt pod nazwą „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury” realizuje firma Asseco Data Systems. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli zwiedzającym na wirtualną „podróż w czasie”. Po modernizacji Rzeszowskie Piwnice staną się „interaktywną instytucją kultury, łączącą aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami i metodami ukazania wielowątkowej historii Rzeszowa w szerszej niż dotąd perspektywie”.

W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie „skwer kultury”. Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

NFZ zaprasza do Podkarpacia na zabiegi usunięcia zaćmy. Kuszą krótkimi terminami oczekiwania

RZESZÓW. Średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi 45 dni.

Rzeszów

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

RZESZÓW. W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów.

Rzeszów

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Reklama