Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

Dodano: 25.11.2020 r.

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Modernizacja Rzeszowskich Piwnic rozpoczęła się na początku 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace miały zakończyć się w listopadzie br., a od grudnia obiekt miał zostać udostępniony dla zwiedzających. Niestety, termin zakończenia inwestycji został przesunięty na przyszły rok.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radny Witold Walawender zwrócił się z pytaniem, na jakim etapie jest realizacja inwestycji, gdyż jak zauważył, część środków na to zadanie zostało przesunięte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2021 rok.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Marek Ustrobiński, który zapewnił, że pomimo przestoju spowodowanego pandemią, aktualnie „prace toczą się dynamicznie” i powinny zakończyć się w I kwartale 2021 roku.
Reklama
Projekt pod nazwą „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury” realizuje firma Asseco Data Systems. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli zwiedzającym na wirtualną „podróż w czasie”. Po modernizacji Rzeszowskie Piwnice staną się „interaktywną instytucją kultury, łączącą aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami i metodami ukazania wielowątkowej historii Rzeszowa w szerszej niż dotąd perspektywie”.

W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie „skwer kultury”. Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okradała dom, w którym pracowała jako opiekunka. Wpadła przez kamerę

GŁOGÓW MŁP. Od kiedy rozpoczęła pracę, z domu zginęło ponad 30 tys. złotych.

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Reklama