Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu. Jego miejsce zajęła Ewelina Fijołek, która podczas dzisiejszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie.

Wiesław Buż do Sejmu dostał się z list Lewicy dzięki 15 605 głosom wyborców. Członek SLD przyjął mandat, przez co automatycznie w Radzie Miasta Rzeszowa zrobiło się jedno wolne miejsce, które zgodnie z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych przypadnie byłej akrobatce Ewelinie Fijołek.

Podczas swojego wystąpienia na mównicy, podczas sesji Rady Miasta, Wiesław Buż dziękował m.in. prezydentowi miasta, mieszkańcom Rzeszowa oraz radnym: „Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom. Chciałbym też podziękować radnym za kawał dobrej roboty wykonanej dla miasta” – mówił członek SLD.

Wciąż sprawą otwartą pozostaje wybór nowego wiceprzewodniczącego. Nie mniej jednak rzeszowscy radni nie są zobowiązani do wyboru następcy Wiesława Buża. Ustawa o samorządzie gminnym mówi o tym, że w Radzie Miasta może zasiadać od jednego do trzech wiceprzewodniczących. Aktualnie te funkcję pełni Konrad Fijołek oraz Waldemar Szumny, radny z PiS.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz wciąż walczy o ceny prądu z PGE Obrót. Sprawa dotyczy spółek komunalnych

RZESZÓW. Premier Mateusz Morawiecki o ustosunkowanie się do zarzutów Ratusza poprosił Ministra Energii.

Rzeszów

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

RZESZÓW, PODKARPACIE. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Rzeszów

Na ul. Szopena toyota uderzyła w drzewo

Jak wstępnie ustaliła Policja, do wypadku doszło około godz. 10:36.

Rzeszów

Niewykluczone, że na Al. Sikorskiego pojawi się kolejna sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w sprawie wystąpi do Komendy Miejskiej Policji.

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Reklama