Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

Dodano:

fot. KM PSP w Rzeszowie
fot. KM PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszowscy strażacy mogą się już cieszyć z nowego nabytku. Nowoczesny nośnik osprzętu Manitou MT1840A 100D kupiła Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie dzięki dofinansowaniu z budżetu wojewody podkarpackiego i budżetu marszałka województwa podkarpackiego. Wartość nośnika z osprzętem to prawie milion zł.

Wielozadaniowy nośnik osprzętu został wyposażony m.in. w radiostację oraz dodatkowe oświetlenie miejsca pracy. Standardowa maksymalna wysokość podnoszenia przy użyciu 17,55 m przy udźwigu 2500 kg. Maksymalny udźwig urządzenia to cztery tony przy maksymalnie 12 m wysuwu.

Dodatkowy osprzęt, w który Manitou jest wyposażony to platforma robocza, widły pływające paletowe, szufla do materiałów sypkich, szufla mieszająca, lemiesz do odśnieżania, szufla z zamiatarką i szczotką oraz szufla i widły z chwytakami hydraulicznymi.

Pojazd przystosowany jest do transportu na specjalnych platformach przewożonych na nośniku kontenerowym i przyczepie użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu może być wykorzystywany do akcji w całym województwie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Rzeszów

W weekend kiermasz "Solidarni z Ukrainą" w Millenium Hall

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend przed kawiarnią Love Bar na parterze Millenium Hall w związku z świętami na Ukrainie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na fundację Come Back Alive.

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Reklama