Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej
Dodano: 10.12.2021 r.
fot. KM PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.
Rzeszowscy strażacy mogą się już cieszyć z nowego nabytku. Nowoczesny nośnik osprzętu Manitou MT1840A 100D kupiła Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie dzięki dofinansowaniu z budżetu wojewody podkarpackiego i budżetu marszałka województwa podkarpackiego. Wartość nośnika z osprzętem to prawie milion zł.
Wielozadaniowy nośnik osprzętu został wyposażony m.in. w radiostację oraz dodatkowe oświetlenie miejsca pracy. Standardowa maksymalna wysokość podnoszenia przy użyciu 17,55 m przy udźwigu 2500 kg. Maksymalny udźwig urządzenia to cztery tony przy maksymalnie 12 m wysuwu.
Dodatkowy osprzęt, w który Manitou jest wyposażony to platforma robocza, widły pływające paletowe, szufla do materiałów sypkich, szufla mieszająca, lemiesz do odśnieżania, szufla z zamiatarką i szczotką oraz szufla i widły z chwytakami hydraulicznymi.
Pojazd przystosowany jest do transportu na specjalnych platformach przewożonych na nośniku kontenerowym i przyczepie użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu może być wykorzystywany do akcji w całym województwie.
RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.
RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.
RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie.
RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie. W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz