Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Od października nowe połączenie z lotniska w Jasionce

Dodano: 04.09.2024 r. / Redakcja

Na zjd. Ryga / fot. Pixabay
Na zjd. Ryga / fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic debiutują w Jasionce i uruchamiają nowe połączenie z podrzeszowskiego lotniska. Od października będzie można polecieć do Rygi. Bilety są już w sprzedaży na stronie airBaltic.com.

Loty z Jasionki do Rygi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy rejs zaplanowano 28 października 2024 r. o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa. Nową trasą będą latać samoloty Airbus A220-300.

– Cieszymy się z decyzji łotewskiego przewoźnika o uruchomieniu bezpośredniego połączenia między Rygą a Rzeszowem. Dla mieszkańców regionu jest to nowa destynacja, a loty w piątki oraz poniedziałki sprawiają, że to idealny kierunek na weekendowy city break – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Air Baltic, będzie piątym z regularnych przewoźników - po Polskich Liniach Lotniczych LOT, niemieckiej Lufthansie, irlandzkim Ryanair i węgieskim Wizz Air.

Łotewski przewoźnik w Polsce lata już z Krakowa, Gdańska i Warszawy. W sumie obsługuje ponad 130 tras z Rygi, Tallina, Wilna, Tampere oraz sezonowo z Gran Canarii, oferując połączenia do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsza w historii Rzeszowa licytacja zagubionych przedmiotów

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa organizuje pierwszą w historii licytację przedmiotów, które przez lata gromadziło Biuro Rzeczy Znalezionych. Pod młotek pójdą m.in. złote obrączki, pierścionki z kamieniami, złote łańcuszki, rowery czy hulajnoga.

Rzeszów

Ponad 141 tysięcy pasażerów we wrześniu. Kolejny rekord lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka po raz kolejny odnotował historyczny wynik. Tylko we wrześniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 141 tysięcy pasażerów. To wzrost o blisko 11 procent w porównaniu z analogicznym...

Rzeszów

Marsz „Polska za pokojem” w Rzeszowie. Pochód uświetnią ułani na koniach i artyści w strojach ludowych

RZESZÓW. Konfederacja Korony Polskiej organizuje w stolicy Podkarpacia marsz pn. „Polska za pokojem”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Przemarsz uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych.

Rzeszów

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Rzeszów

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

RZESZÓW. Rzeszowska prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

Rzeszów

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Rzeszów

Światowej klasy architekt i urbanista w Rzeszowie. Opowie o projekcie dzielnicy Future Park

RZESZÓW. Winy Maas – światowej klasy holenderski architekt i urbanista – wygłosi w Rzeszowie wykład poświęcony swojej wizji miast przyszłości oraz projektowi Future Park – nowej, 50-hektarowej dzielnicy Rzeszowa.

Reklama