Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Odwołano skarbnika miasta Rzeszowa. "Odchodzi człowiek, który budował miasto Rzeszów" - Tadeusz Ferenc

Dodano: 09.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Po 28 latach pracy na zasłużoną emeryturę przechodzi skarbnik Rzeszowa, Janina Filipek. Podczas pożegnania był czas na podziękowania, podsumowania i prezenty. W ciągu najbliższych tygodni Janina Filipek zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa.

Słowa, jakimi prezentacje uchwały mówiącej o odwołaniu z funkcji skarbnika rozpoczął Marcin Stopa (sekretarz miasta Rzeszowa), świadczą o atmosferze panującej na sali sesyjnej w związku z zaistniałą sytuacją: "Nikt z nas nie chciał tej uchwały prezentować. Ja po prostu wylosowałem najkrótszą zapałkę".

Chwilę poźniej na mównice wyszła Janina Filipek, która w swoim przemówieniu przywołała ponownie najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w trakcie jej 28-letniej pracy w Ratuszu: "Z głębi serca wspominam ten czas, kiedy w 1991 roku wysoka rada powołała mnie na stanowisko. Chciałabym podziękować za pomoc i błogosławieństwo" - mówiła Janina Filipek.

"Odchodzi człowiek, który budował miasto Rzeszów. Dziękuje ci za wszystko. Chylę czoła przed tobą, przechodzisz do historii" - stwierdził prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Po wystąpieniu prezydenta przyszedł czas na głos pozostałych radnych. Swoje podziękowania wygłosili również radni: Andrzej Dec, Marcin Fijołek, Konrad Fijołek i Jolanta Kaźmierczak. Na sali sesyjnej pojawił się także Mieczysław Janowski, były prezydent Rzeszowa, który także w ciepłych słowach wypowiadał się o wcześniejszych doświadczeniach w pracy z Janiną Filipek.
Reklama
Na sam koniec na mównice ponownie wyszedł Konrad Fijołek, tym razem z informacją o działaniach podjętych przez pozostałych radnych, a wiążącycm się z nadaniem Janine Filipek tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa, które oficjalnie zostanie ogłoszone w najblizszym czasie.

Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Wydziały Ekonomicznego. Nowy skarbnik od 1989 r. do 1996 r. był zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W późniejszych latach pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Rzeszowie w Wydziale Zwalczania Przestępczości Karuzelowych oraz w Wydziale Kontroli Podatkowej Spółek Kapitałowych.

Od lipca 2016 roku do 13 stycznia 2019 roku był zatrudniony w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych na stanowisku dyrektora ds. ekonomicznych. Na stanowisku głównego specjalisty ds. księgowości budżetu miasta w Rzeszowie pracował od 14 stycznia 2019 roku. Oficjalnie, stanowisko skarbnika obejmie 1 sierpnia br.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W mieście zamontują ok. 100 studzienek pływających

RZESZÓW. „Na terenie całego miasta wymienionych zostanie ok. 100 studzienek” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rzeszów

Od kwietnia nowe zasady segregacji śmieci. Do marca cena za odpady bez zmian

RZESZÓW. Ratusz uważa, że oferta jaką złożyło MPGK wciąż jest za wysoka.

Rzeszów

Uhonorowano pięciu Podkarpackich sportowców

RZESZÓW. Każda z nagród wynosi 2 tysiące złotych brutto.

Rzeszów

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?

RZESZÓW. Inwestycja powinna być wykonana do 30 maja 2020 roku.

Rzeszów

Od 7 lutego ograniczenie czasowe dla samochodów ciężarowych na ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Ciężarówki będą mogły się poruszać przez łącznik S-19 do autostrady.

Rzeszów

Wydział Medyczny i Wydział Prawa i Administracji UR z uprawnieniami doktorskimi

RZESZÓW. Decyzje w sprawie uprawnień podjeła Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów.

Reklama