Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Oto najlepsze szkoły średnie w Rzeszowie wg rankingu „Perpektywy”

Dodano: 11.01.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW.  Poznaliśmy wyniku rankingu „Perspektywy”. Przeanalizowali oni wyniki blisko 1500 szkół średnich w kraju. Jak na tle innych szkół prezentują się rzeszowskie placówki?

Uroczyste ogłoszenie wyników 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie.

Najlepsze technika w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Zgodnie z rankingiem techników 2019 uwzględniającym jedynie podkarpackie szkoły, najlepszym technikum naszego województwa zostało Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 z Jasła, drugie miejsce zajęło Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie, natomiast trzecią lokatę objęło Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego z Dębicy.

Czwarta lokata przypadła Technikum nr 4 w ZSEiO z Przemyśla, natomiast piąte miejsce zajęła szkoła z Rzeszowa, mowa o Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych, która w głównym rankingu zajęła 78 miejsce i została ostatnią szkołą jaka znalazła się w pierwszej setce spośród rzeszowskich placówek. Łącznie pierwszych pięć szkół z Podkarpacia zostało wyróżnionym złotym znakiem jakości.

Pozostałe szkoły z Rzeszowa, które znalazły się wśród najlepszych w województwie i w pierwszej 500 w kraju:
 
  • Technikum nr 5 w ZSE im. Marii Skłodowskiej-Curie - 9 w województwie, 184 w kraju,
  • Technikum nr 10 w ZS Spożywczych im. T. Rylskiego - 16 w województwie, 356 w kraju,
  • Technikum nr 7 w ZS Mech. im. gen. Wł. Andersa - 22 w województwie, 417 w kraju.
 
Pełna tabela dostępna TUTAJ.

Najlepsze licea w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Najlepszym liceum w całym województwie podkarpackim okazało się LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa, które w skali kraju zajęło 29 miejsce. Druga lokata należy do I Społecznego LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (34 w kraju), natomiast trzecia pozycja przypadła I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (38 miejsce w kraju).
Reklama
Tuż za podium znalazła się kolejna szkoła z Rzeszowa, mowa o II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, a piątą pozycję zajęło Społeczne LO im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. Stawkę sześciu szkół nagrodzonych złotym znakiem jakości zamyka III LO im. Markiana Szaszkewicza z Przemyśla.

Pozostałe licea z Rzeszowa, jakie znalazły się wśród najlepszych w województwie i w pierwszej 500 w kraju to:
 
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika - 12 w województwie, 257 w kraju,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego - 16 w województwie, 339 w kraju,
  • Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie – 18 w województwie, 362 w kraju,
  • Akademickie Liceum Ogólnokształcące – 24 w województwie, 408 w kraju.
 
Pełna tabela dostępna TUTAJ.

Ranking maturalny techników i liceów

W rankingu maturalnym techników jak i liceów próżno szukać szkół z Rzeszowa w ścisłej czołówce zestawienia. Spośród techników najlepszą lokatę zajęło Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych (43 miejsce), natomiast wśród liceów 46 lokata przypadła LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Pełny ranking maturalny liceów ogólnokształcących 2019 znajduje się TUTAJ. Najlepszą 50 wśród techników znajdziemy TUTAJ.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Reklama