Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz
Dodano: 13.05.2020 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Incydent miał miejsce w autobusie linii nr 11. Jeden z pasażerów autobusu podczas kontroli biletów wyzywał kontrolerów, a następnie ich zaatakował. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ również terminal kontrolerski.
Do zdarzenia doszło dziś około godz. 9:30 w autobusie linii nr 11 na przystanku przy al. Piłsudskiego . W trakcie kontroli biletów jeden z pasażerów najpierw zaczął kierować wulgarne słowa w stronę pracowników ZTM, a następnie użył wobec nich siły fizycznej. Kontrolerzy zatrzymali awanturnika do czasu przyjazdu Policji. „Po wylegitymowaniu go okazało się, że jest to nasz wielokrotny gapowicz. Podróżny posiadał bilet, ale nie chciał go okazać, natomiast zaczął używać wulgarnych słów wobec naszego pracownika po czym uderzył go w żebra, następnie uderzył drugiego kontrolera w twarz.” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
Kontrolerzy z urazami udali się na pogotowie ratunkowe, gdzie udzielona została im niezbędna pomoc.
W trakcie incydentu doszło również do uszkodzenia wartego kilka tysięcy złotych terminala kontrolerskiego, w które od niedawna wyposażeni są pracownicy ZTM.
Napastnik otrzymał wezwanie do zapłaty na kwotę 648 zł.
RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.
RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz