Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

Dodano: 13.08.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Będą promować adopcję czworonogów, zbierać zabawki i karmę, która trafi wprost do schroniska „Kundelek”.

W Rzeszowskim schronisku przebywa wiele psów i kotów które czekają na adopcje, niestety mnóstwo osób woli kupić zwierzaka ze względu na dużą ilość mitów krążących o czworonogach z takich obiektów.

25 sierpnia 2019 r. o godz. 12 na rzeszowskich Bulwarach rozpocznie się piknik charytatywny, którego celem jest promowanie adopcji zwierząt oraz zbiórka karmy i akcesoriów które zostaną przekazane dla Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Kundelek".

W trakcie pikniku pracownicy „Kundelka” postarają się wiele z tych mitów obalić i udowodnić, że adopcja to nie tylko szansa aby pies czy kot znalazł upragniony dom, ale także aby powiększyć swoją rodzinę o wspaniałego i wdzięcznego towarzysza.

Będą także zbierane niezbędne akcesoria takie jak smycze, gryzaki, zabawki, legowiska oraz karmy, najlepiej specjalistyczne, aby pomóc obiektowi utrzymać czworonogi w formie i zdrowiu przez cały rok a szczególnie okresie jesienno-zimowym.
Reklama
W trakcie pikniku zaplanowano wiele atrakcji takich jak: przedstawienie dla dzieci "Awanturka z leśnego podwórka" w wykonaniu Teatru Bajlandia, gry i zabawy dla najmłodszych w wykonaniu Chorych Animatorów i Klauna Ferdynada Wspaniałego, pokaz karate w wykonaniu podopiecznych Akademii Karate Tradycyjnego Marty Niewczas, pokaz tańca ludowego w wykonaniu zespołu "Niwiszczanie", pokaz ogniowy (plucie ogniem, żonglerka pochodniami) w wykonaniu Serpentis Art. Nie zabraknie także możliwości zjedzenia pysznego grillowego jedzenia z food trucka.

Przed rozpoczęciem pikniku odbędzie się także wspólny spacer z psiakami, który będzie miał miejsce w okolicach schroniska od godziny 10.00.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypalał trawę, stracił kontrolę nad żywiołem - interweniowali strażacy

RZESZÓW. 45-letni mężczyzna został ukarany mandatem za wypalanie suchej trawy. 45-latek w pewnym momencie stracił kontrolę nad żywiołem. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Konieczna była interwencja strażaków. Rzeszowska Policja przypomina, że podpalanie wyschniętej...

Rzeszów

Ponad 70 tysięcy pasażerów w lutym w Jasionce

RZESZÓW. Luty to kolejny miesiąc potwierdzający rosnące zainteresowanie podróżami z Jasionki oraz stabilny rozwój lotniska. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 70 784 pasażerów – to o 3% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego...

Rzeszów

Można zgłaszać projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2027

RZESZÓW. Ruszyła najnowsza, 14. już edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Kwota zarezerwowana na projekty mieszkańców wynosi 15,7 mln zł. Propozycje można zgłaszać do 29 marca 2026 r.

Rzeszów

Stracił panowanie nad oplem, uderzył w słup i staranował ogrodzenie. 47-latek miał blisko 1,4 promila

RZESZÓW. Do 3 lat pozbawienia wolności oraz duża kara finansowana grozi 47-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kółko, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny i staranował ogrodzenie...

Rzeszów

Bezpieczniej na lotnisku w Jasionce. Zakupiono nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze

JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wzbogaciło się o nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, znacząco podniesie poziom ochrony przeciwpożarowej portu lotniczego oraz regionu.

Rzeszów

Kompletnie pijana kobieta wjechała w bariery na parkingu B1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która Hondą Civic wjechała w bariery energochłonne na terenie parkingu przy hipermarkecie B1 w Rzeszowie. Okazało się, że kierująca miała ponad 3,6 promila.

Rzeszów

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim...

Rzeszów

Ktoś uszkodził 20 samochodów przy ul. Żwirki i Wigury. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowska policja zwróciła się z prośbą o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia, do którego doszło na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury. Nieznany sprawca uszkodził lakier w 20 samochodach.

Reklama