Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
RZESZÓW. Protest NSZZ Solidarność dotyczył niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

4 kwietnia o godz. 15.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie członkowie NSZZ Solidarność z regionu rzeszowskiego, przemyskiego i ziemi sandomierskiej manifestowali swoje niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

Związkowcy podkreślają, że doceniają i popierają działania Zjednoczonej Prawicy wprowadzające szereg dobrych i korzystnych rozwiązań kierowanych do rodzin, emerytów, ludzi młodych, a tak naprawdę dla wszystkich Polaków. Cieszy ich fakt, że Rząd podejmuje decyzje, które wpływają na poprawę warunków życia milionów Polaków.

Pragną jednak zwrócić uwagę, że wzrost gospodarczy, doskonała sytuacja finansów publicznych, oprócz programów społecznych, musi mieć przełożenie również na wynagrodzenia pracowników, dlatego ich zdaniem nie ma i nie będzie zgody na poprawę warunków pracy i płacy dla wybranych grup pracowników, podczas gdy innym tego prawa się odmawia.
Reklama
Uważają, że skoro NSZZ „Solidarność” jest członkiem Rady Dialogu Społecznego,  sprawy dotyczące warunków pracy i płacy powinny być rozwiązywane na tym właśnie forum, gdzie wszystkie branże i grupy zawodowe mają swoją reprezentację. Doraźne gaszenie sporów pojedynczych branż powoduje - zdaniem związkowców - powstawanie roszczeń coraz to nowych grup pracowników na masową skalę, a sytuacja taka nie sprzyja dialogowi ani bezpieczeństwu państwa.

Protestujący zwrócą się poprzez Wojewodę do Premiera o pilne rozwiązanie zgłaszanych przez NSZZ „Solidarność” postulatów, w tym:
  • podwyżek w sferze finansów publicznych,
  • wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek,
  • odmrożenia wskaźnika naliczania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego,
  • niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za usługę lat.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Reklama