Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Podpisano umowę na budowę integracyjnego placu zabaw przy Lisiej Górze

Dodano: 06.09.2021 r.

Wizualizacja integracyjnego placu zabaw przy Lisiej Górze / fot. Urząd Miasta Rzeszowa
Wizualizacja integracyjnego placu zabaw przy Lisiej Górze / fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Firma z Jasienicy Rosielnej wybuduje integracyjny plac zabaw w rejonie rezerwatu Lisia Góra. Umowę już podpisano. Koszt inwestycji to blisko pół miliona zł.

Nowy rzeszowski integracyjny plac zabaw powstanie przy Lisiej Górze, tuż obok istniejącego już popularnego placu zabaw dla dzieci.

Na obiekcie znajdzie się 23 urządzenia zabawowe. Wśród nich będą m.in. huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, tablice aktywności, labirynt. Będą także żagle chroniące od słońca oraz elementy malej architektury – m.in. ławki. Plac zostanie ogrodzony.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Pierwszy rzeszowski plac zabaw dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych powstał przy ul. Wyspiańskiego w ubiegłym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Reklama