Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

Dodano: 31.10.2019 r.

fot. KWP Kraków
fot. KWP Kraków
RZESZÓW. W wyniku współpracy  małopolskich  policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa  udaremniona została próba tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść na obrzeżach powiatu tarnowskiego.

29 października 2019 r.  w  Rzeszowie o 13:00  odbył się  mecz Resovii Rzeszów z Lechem Poznań. Przed tym sportowym spotkaniem, w godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie informację, z której wynikało,  iż na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibole  Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań.

Na autostradę  A4,  którą przemieszczać miały się osobowe busy z pseudokibicami Lecha Poznań skierowano w trybie alarmowym mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w  Krakowie. Funkcjonariusze otrzymali od służb kryminalnych informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli. Około 11:40 w gęstym ruchu autostradowym policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy.

Dwa busy zostały zatrzymane, pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy,  kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby.  Dalej już pod nadzorem policjantów OPP, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa.
Reklama
W tym samym czasie policjanci z KMP Tarnów śledzili  kiboli  Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego. Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń.  Tam na drodze polnej  prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej. 

Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary dotyczące bójki i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów. Gdyby nie policyjna interwencja doszłoby do bijatyki kiboli i być może tragicznych konsekwencji.

Źródło: KWP Kraków
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko na rynku już otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski rynek zyskał prawidziwie świąteczny klimat. Wczoraj odbyło się otwarcie Światecznego Miasteczka. Najważniejszym elementem wydarzenia było uroczyste włączenie iluminacji świetlnych i światełek na choince. Zobaczcie zdjęcia.

Rzeszów

Kolejne inwestycje PKP PLK między Rzeszowem a Medyką

RZESZÓW. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanego przedsięwzięcia na trasie Rzeszów – Medyka. Inwestycja ma podnieść standard podróży koleją na Podkarpaciu.

Rzeszów

Nowi najemcy w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Centrum Handlowe Plaza pozyskało trzech nowych najemców: nowoczesny, bezobsługowy salon gier i zabawy, nowy salon prasowy oraz biuro podróży jednego z liderów w branży turystycznej. Końcówka roku w Plazie, to również...

Rzeszów

Alert IMGW. Intensywne opady śniegu w Rzeszowie i na Podkarpaciu, nawet do 40 cm

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu na terenie województwa podkarpackiego. W Rzeszowie spadnie od 30 do 40 cm śniegu.

Rzeszów

W Millenium Hall można już śmigać na łyżwach. Lodowisko działa 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. Od 30 listopada, wielbiciele jazdy na łyżwach mogą korzystać z lodowiska na skwerze Millenium Hall. Obiekt o powierzchni ponad 600 mkw. jest czynny 7 dni w tygodniu

Rzeszów

Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Fundacja Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Reklama